Німеччина спрощує працевлаштування для іноземців не з країн ЄС - Подробиці

Подія: Німеччина полегшує процес працевлаштування громадян країн, які не входять до Європейського союзу. Новий міграційний закон набуде чинності в березні 2020 року.


Деталі: Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що в країні існує гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки.


Влаштуватися на роботу стане постіше, адже потенційні працівники більше не проходитимуть перевірку Федерального агентства з праці щодо пріоритетності професій. Також претенденти зможуть упродовж шести місяців законно перебувати в Німеччині для пошуку роботи. "Підприємство саме буде думати, які фахівці йому підходять, з якої країни, чи достатня їхня кваліфікація”, — сказав Штефан Хардеге, експерт Торгово-промислової палати Німеччини в коментарі для DIHK (Асоціації промислових і торгових палат Німеччини).


Німецькі роботодавці потребують розробників і тестувальників програмного забезпечення, фахівців із роботи з автоматизованими системами управління, працівників виробництв, медиків — від середнього медперсоналу до вузьких фахівців, далекобійників, працівників транспорту, пекарів, будівельників, фахівців із прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, електриків, операторів кранів, працівників складських комплексів, робітників із нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Чимало вакансій можна знайти і в готельно-ресторанному бізнесі та сільському господарстві.


Половина німецьких роботодавців готові сплачувати трудовим мігрантам від 1800 до 3450 євро зарплати щомісяця. Ще в 30% вакансій дозволяють заробляти від 3500і до 5200 євро.


Для працевлаштування в Німеччині іноземці мають довести свою професійну кваліфікацію, опанувати німецьку мову на рівні, необхідному для вільного робочого спілкування, й отримати спеціальну візу. На соціальні виплати від Німеччини трудовим мігрантам не варто розраховувати, тому оплачувати проживання й харчування доведеться власним коштом.


Коментарі: "Ця система буде впроваджуватися поступово. Кожна земля (адміністративна одиниця устрою федерації, яка має широкі повноваження) буде по-своєму застосовувати новий закон. І там, де ситуація з кадрами відносно сприятлива, — буде більше бар’єрів; де гірша — прийматимуть всіх підряд", — пояснила HR-експертка Тетяна Пашкіна в розмові з "Апострофом".


"Кваліфіковані фахівці зможуть відносно легко підтвердити свою спеціалізацію і почати заробляти чималі гроші, порівняно з Україною, — розповідає Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. — Мінімальна заробітна плата в Україні цього року буде сягати 170 доларів, в Польщі сягне вже 600 доларів. А мінімальна зарплата в Німеччині – 1800".


За словами Василя Воскобойника, соціологічні дослідження свідчать, що 59% українців, які проживають у Польщі, не проти працювати у Німеччині.


Що було раніше: Закон ухвалили ще в червні 2019 року. У кінці грудня уряд Німеччини проводив наради з роботодавцями, профспілками та експертами щодо того, як краще його реалізовувати.


До слова, трудовими мігрантами є приблизно 15-17% українців працездатного віку. Найбільше наших співгромадян працює у Польщі, Чехії, Словаччині, Литві, Естонії, Італії, Іспанії.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/nimechchina-sproshchue-pratsevlashtuvannya-dlya-inozemtsiv-ne-z-krain-es”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

ТОП 24

On Screen Facebook Popup by Infofru

Receive all updates via Facebook. Just Click the Like Button Below

Close

Вход