Німеччина спрощує працевлаштування для іноземців не з країн ЄС - Подробиці

Подія: Німеччина полегшує процес працевлаштування громадян країн, які не входять до Європейського союзу. Новий міграційний закон набуде чинності в березні 2020 року.


Деталі: Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що в країні існує гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки.


Влаштуватися на роботу стане постіше, адже потенційні працівники більше не проходитимуть перевірку Федерального агентства з праці щодо пріоритетності професій. Також претенденти зможуть упродовж шести місяців законно перебувати в Німеччині для пошуку роботи. "Підприємство саме буде думати, які фахівці йому підходять, з якої країни, чи достатня їхня кваліфікація”, — сказав Штефан Хардеге, експерт Торгово-промислової палати Німеччини в коментарі для DIHK (Асоціації промислових і торгових палат Німеччини).


Німецькі роботодавці потребують розробників і тестувальників програмного забезпечення, фахівців із роботи з автоматизованими системами управління, працівників виробництв, медиків — від середнього медперсоналу до вузьких фахівців, далекобійників, працівників транспорту, пекарів, будівельників, фахівців із прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, електриків, операторів кранів, працівників складських комплексів, робітників із нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Чимало вакансій можна знайти і в готельно-ресторанному бізнесі та сільському господарстві.


Половина німецьких роботодавців готові сплачувати трудовим мігрантам від 1800 до 3450 євро зарплати щомісяця. Ще в 30% вакансій дозволяють заробляти від 3500і до 5200 євро.


Для працевлаштування в Німеччині іноземці мають довести свою професійну кваліфікацію, опанувати німецьку мову на рівні, необхідному для вільного робочого спілкування, й отримати спеціальну візу. На соціальні виплати від Німеччини трудовим мігрантам не варто розраховувати, тому оплачувати проживання й харчування доведеться власним коштом.


Коментарі: "Ця система буде впроваджуватися поступово. Кожна земля (адміністративна одиниця устрою федерації, яка має широкі повноваження) буде по-своєму застосовувати новий закон. І там, де ситуація з кадрами відносно сприятлива, — буде більше бар’єрів; де гірша — прийматимуть всіх підряд", — пояснила HR-експертка Тетяна Пашкіна в розмові з "Апострофом".


"Кваліфіковані фахівці зможуть відносно легко підтвердити свою спеціалізацію і почати заробляти чималі гроші, порівняно з Україною, — розповідає Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. — Мінімальна заробітна плата в Україні цього року буде сягати 170 доларів, в Польщі сягне вже 600 доларів. А мінімальна зарплата в Німеччині – 1800".


За словами Василя Воскобойника, соціологічні дослідження свідчать, що 59% українців, які проживають у Польщі, не проти працювати у Німеччині.


Що було раніше: Закон ухвалили ще в червні 2019 року. У кінці грудня уряд Німеччини проводив наради з роботодавцями, профспілками та експертами щодо того, як краще його реалізовувати.


До слова, трудовими мігрантами є приблизно 15-17% українців працездатного віку. Найбільше наших співгромадян працює у Польщі, Чехії, Словаччині, Литві, Естонії, Італії, Іспанії.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/nimechchina-sproshchue-pratsevlashtuvannya-dlya-inozemtsiv-ne-z-krain-es”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

ТОП 24

Форум

Все темы форума Добавить тему

On Screen Facebook Popup by Infofru

Receive all updates via Facebook. Just Click the Like Button Below

Close

Вход